Wiktoria Mosler-Bombik

aplikant radcowski

Jestem aplikantką radcowską wpisaną na listę aplikantów Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu. Ukończyłam studia prawnicze, a także studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Opolskim.

Szczególnie interesuję się prawem międzynarodowym oraz prawem Unii Europejskiej, co do których wiedzę posiadłam podczas studiów prawniczych, a następnie poszerzałam ją w trakcie odbywania studiów na kierunku stosunki międzynarodowe. W kręgu moich zainteresowań pozostaje również prawo cywilne i rodzinne. W ramach studiów prawniczych ukończyłam specjalizację z zakresu prawa finansowego i podatkowego, natomiast na kierunku stosunki międzynarodowe wybrałam specjalizację „nowa dyplomacja”, która nauczyła mnie sposobów komunikowania się z różnymi grupami społecznymi a umiejętność aktualnie pozostaje niezwykle przydatna podczas kontaktów z klientami.

Posługuję się językiem angielskim i niemieckim. Ukończyłam także kurs języka arabskiego.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas praktyk w Sądzie Rejonowym w Kędzierzynie-Koźlu – III Wydział Rodzinny i Nieletnich. Odbyłam również staż w Kancelarii Radców Prawnych w Opolu, dzięki czemu poznałam pracę rady prawnego od pierwszego kontaktu z klientem, poprzez tworzenie pism procesowych, aż do ostatecznego orzeczenia sądu. Stale staram się również pogłębiać swoją wiedzę uczestnicząc w wykładach i szkoleniach dotyczących tematów prawnych.

Wolny czas przeznaczam dla rodziny, wykorzystując go do wspólnych podróży. Jestem fanką gier planszowych, kryminałów Stephena Kinga oraz skoków narciarskich.