Adwokat Alicja Kaszta


Wykształcenie

Jestem adwokatem wpisanym na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu. Ukończyłam studia wyższe prawnicze. Aplikację radcowską odbywałam w renomowanych kancelariach radcowskich oraz adwokackich. W toku aplikacji brałam udział w praktykach i szkoleniach zawodowych w szczególności z zakresu prawa karnego oraz prawa medycznego.

Doświadczenie

Przed założeniem własnej kancelarii zdobywałam doświadczenie m.in. jako referent prawny w fundacji oraz w organach administracji wojskowej. W trakcie aplikacji pracowałam również w Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów w Opolu oraz Kancelarii Adwokackiej. Zdobyłam bogate doświadczenie zawodowe z indywidualnym podejściem do każdego Klienta. Prowadziłam obsługę prawną przedsiębiorców (w tym również lekarzy), jak i klientów indywidualnych.

Osiągnięcia

Posiadam poświadczenie bezpieczeństwa z dostępem do informacji z klauzulą „poufne”. Moim zainteresowaniem cieszą się sprawy z dziedziny prawa medycznego i w tym kierunku świadczę moje usługi – zarówno dla lekarzy jak i dla pacjentów. Występuję w charakterze obrońcy w sprawach karnych, sprawach o wykroczenia, w postępowaniu w sprawach nieletnich, jak również w sprawach karnych związanych z przestępczością gospodarczą. Władam językiem niemieckim.

Po godzinach

W wolnym czasie staram się wyciszyć, posłuchać muzyki oraz przeczytać dobrą książkę. Interesuję się psychologią i dietetyką.

Radca Prawny Martyna Janikowska


Wykształcenie

Od 2012 roku jestem związana z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Opolu, gdzie po pozytywnie zdanym egzaminie państwowym uzyskałam wpis na listę radców prawnych. Posiadam wyższe wykształcenie prawnicze. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe “Unia gospodarczo-walutowa (Strefa EURO)” współorganizowane z NBP oraz studia techniczne – Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, uzyskując tym samym tytuł inżyniera.

Doświadczenie

Przed założeniem własnej działalności przez wiele lat zdobywałam doświadczenie w prężnie rozwijających się kancelariach radców prawnych i adwokatów. Mam duże doświadczenie w obsłudze klienta, organizacji pracy własnej i zespołu współpracowników. W kręgu moich zainteresowań znajduje się przede wszystkim prawo rodzinne, gdzie do każdej sprawy podchodzę w sposób indywidualny. W swojej pracy zajmuję się również prawem pracy oraz prawem gospodarczym.

Osiągnięcia

Ukończyłam szereg kursów językowych, w tym m.in. kurs Business English i zarządzanie doskonałe oraz kursy języka niemieckiego. Odbyłam szkolenia w Wyższej Szkole Policyjnej w Szczytnie oraz w Szkole Policyjnej w Pile. Należę do Klubu Absolwentów Helsińskiej Szkoły Praw Człowieka, gdyż ukończyłam kurs ‘Prawa i wolności człowieka i obywatela’ współorganizowany przez Fundację im. Stefana Batorego w Warszawie.

Po godzinach

Jestem miłośnikiem sportu w każdej postaci – rower, rolki, basen…. Wszystko jedno, gdyż jedno jest pewne – sport to zdrowie!

Mediator Alicja Kunicka


Wykształcenie

Pełnię funkcję mediatora pozasądowego i sądowego wpisanego na listę mediatorów stałych przy Sądzie Okręgowym w Opolu. Ukończyłam studia prawnicze na Uniwersytecie Opolskim. Studiowałam również administrację na Uniwersytecie Opolskim oraz ukończyłam szkołę podyplomową z zakresu przygotowania pedagogicznego w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu.

Doświadczenie

Od 2012 r. praktykowałam w prestiżowych Kancelariach Prawnych na terenie miasta Opola. W toku prowadzonej praktyki brałam udział w licznych szkoleniach i spotkaniach ekspertów. W 2015 r. założyłam własną Kancelarię Prawną i Mediacyjną oraz rozpoczęłam tworzenie od podstaw zespołu ekspertów z szeroko pojętej dziedziny prawa.

Osiągnięcia

Jestem aktywnym szkoleniowcem, z doświadczeniem w organizowaniu i prowadzeniu spotkań z przedsiębiorcami, pracownikami i studentami. Jako prawnik i mediator specjalizuję się w postępowaniach cywilnych – w tym w postępowaniach rodzinnych, gospodarczych, pracowniczych i windykacji należności. Moje poglądy prawne ukierunkowane są na alternatywne rozwiązania sporów.

Po godzinach

W wolnym czasie oddaje się pasji do gotowania i podróży. Nic tak nie poprawia nastroju jak spontaniczna wyprawa w dalsze lub bliższe miejsca na mapie.

Ekspert RODO Tobiasz Gajda (konsultant współpracujący)


Wykształcenie

Jestem doktorantem nauk prawnych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłem studia wyższe prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Doświadczenie

Od czasów studenckich zdobywałem doświadczenie z zakresu obsługi klientów indywidualnych i korporacyjnych w kancelariach na terenie Opola. Byłem wieloletnim wolontariuszem Kliniki Prawa UO koordynującej świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej przez studentów pod nadzorem pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Osiągnięcia

Począwszy od czasów studenckich zajmuję się badaniem tematyki prawa nowych technologii, cyfryzacji wymiaru sprawiedliwości i ochrony danych osobowych. Byłem prelegentem na wielu konferencjach naukowych o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Jestem również autorem kilku publikacji naukowych z tematyki będącej w obszarze moich zainteresowań naukowych.

Po godzinach

W lecie jeżdżę na rowerze oraz uprawiam wspinaczkę wysokogórską, natomiast zimą zajmuję się szczegółowym planowaniem wypraw na kolejny sezon.

Radca Prawny Karolina Gębczyńska


 

Wykształcenie

Jestem aplikantką radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu. Ukończyłam studia wyższe prawnicze na  Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Doświadczenie

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. praktykując w V Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego w Opolu. Odbyłam również praktykę i staż w renomowanej kancelarii notarialnej w Opolu.
Pracowałam także w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Opolu jako protokolantka oraz pracownik sekretariatu. Dzięki czemu zapoznałam się ze specyfiką wykonywania zawodu prawnika, poznałam także salę sądową „od podszewki”.

Po godzinach

Wolny czas lubię spędzać w towarzystwie najbliższej rodziny, na wspólnych podróżach i rozrywkach; pasjonuję się także dobrą kuchnią. Jestem miłośniczką mody i dobrych seriali

mail

Skontaktuj się z nami!

kancelaria@kasztajanikowska.pl