ODDZIAŁ KĘDZIERZYN-KOŹLE

ul. Kozielska 67/6

Oddział Kędzierzyn-Koźle

kaszta & janikowska
adwokaci i radcy prawni s.c.

Oddział w Kędzierzynie-Koźlu powstał w 2018 r. Powstanie Kancelarii w Kędzierzynie-Koźlu związane jest z faktem, iż adwokat Alicja Kaszta i mediator Alicja Majchrowicz są związane z tym miejscem. Zarówno Alicja Kaszta jak i Alicja Majchrowicz zamieszkiwały w Kędzierzynie-Koźlu i już w toku pracy zawodowej współpracowały z lokalną społecznością.

Ponadto w zasadzie od początku funkcjonowania Kancelarii w obecnym składzie, tj. od 2015 r. współpracujemy z Urzędem Miasta Kędzierzyn-Koźle w zakresie świadczenia nieodpłatnych porad prawnych dla mieszkańców miasta.

Dodatkowo prawnicy z naszej Kancelarii obsługują lokalnych przedsiębiorców. Więc konieczność spotkań z Klientami, częste wyjazdy spowodowały iż powstał oddział naszej Kancelarii.

Obecnie w Kancelarii w Kędzierzynie-Koźlu na co dzień przyjmuje Pani aplikant radcowski Wiktoria Mosler-Bombik, prawnik i mediator Alicja Majchrowicz. Radca prawny Martyna Janikowska obecna jest w Kancelarii podczas wizyty w siedzibach Klientów prowadzących działalność gospodarczą. Adwokat Alicja Kaszta najczęściej prowadzi sprawy przed Sądem w Kędzierzynie-Koźlu w Wydziale Rodzinnym i Karnym tegoż sądu. W Kancelarii najczęściej jest we wtorki bądź czwartki.

Kancelaria w Kędzierzynie Koźlu czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00-15:30. Zalecamy umawiać się telefonicznie, ze względu na liczne terminy rozpraw sądowych, których prawnicy, adwokaci i radcy prawni nie są w stanie przewidzieć. Ponadto istnieje możliwość umówienia spotkania poza godzinami otwarcia Kancelarii.

Kancelaria Kaszta & Janikowska Adwokaci i Radcy Prawni świadczy usługi prawne na rzecz Klientów indywidualnych jak i Przedsiębiorców. Kancelaria specjalizuje się w szczególności w prawie rodzinnym – rozwód, separacja, unieważnienie małżeństwa, alimenty, kontakty z dzieckiem, władza rodzicielska nad dzieckiem, ustalenie / zaprzeczenie ojcostwa, podział majątku po rozwodzie, sprawy finansowe małżonków, rozliczenia byłych małżonków, zmiany orzeczeń sądów rozwodowych w zakresie istotnych spraw małoletnich dzieci, ustalenia miejsca zamieszkania małoletnich dzieci itp. Ponadto prawnicy z Kancelarii świadczą pomoc z zakresu prawa cywilnego, prawa karnego (w tym obrona oskarżonego w postępowaniu karnym, pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego, pełnomocnik oskarżyciela prywatnego i powoda cywilnego) i prawie wykroczeń (obrońca obwinionego w postępowaniu o wykroczenie). Istnieje również możliwość otrzymania pomocy prawnej z zakresu prawa pracy, prawa administracyjnego oraz gospodarczego.

Kaszta & Janikowska
Adwokaci i Radcy Prawni

ul. Kozielska 67/6
47-200 Kędzierzyn-Koźle

adwokat Alicja Kaszta

radca prawny Martyna Janikowska

Kancelaria kaszta & janikowska

adwokaci i radcy prawni

Kancelaria w Kędzierzynie-Koźlu zajmuje się również sprawami upadłościowymi w tym o ogłoszenie przez Sąd upadłości konsumenckiej osoby fizycznej. Kancelaria pomogła już wielu ludziom umorzyć ich długi.

Jeśli zatem posiadasz długi i zastanawiasz się nad możliwością ogłoszenia upadłości konsumenckiej – to zapraszamy na konsultację prawną do Kancelarii w Kędzierzynie-Koźlu. Można się również umówić w Oddziale Kancelarii w Opolu oraz w Strzelcach Opolskich.

Kancelaria rozwiązuje również problemy związane z kredytami frankowymi. Korzystne wyroki sądów, w tym także orzecznictwo TSUE powodują, że kolejni kredytobiorcy rozważają współpracę z Kancelarią Kaszta & Janikowska Adwokaci i Radcy Prawni. Prawnicy z Kancelarii trudnią się prowadzeniem spraw sądowych przeciwko bankom w zakresie roszczeń wynikających z umów kredytów powiązanych z kursem waluty obcej.

Przy rozwiązywaniu bardziej skomplikowanych spraw Kancelaria współpracuje ze specjalistami z danych dziedzin. Dodatkowo Kancelaria współpracuje z doradcą podatkowym oraz mediatorem sądowym. Pomoc mediatora sądowego jest niezastąpiona w podejmowaniu prób pozasądowego rozwiązania sporu. Ponadto instytucja mediatora pomocna jest w sprawach rodzinnych, jak i cywilnych oraz gospodarczych. W sytuacji, gdy istnieje możliwość pozasądowego rozwiązania sporu i zażegnania konfliktu na etapie przedsądowym, mediator pomaga stronom osiągnąć kompromis, porozumienie co do istotnych, spornych kwestii.

Kancelaria świadczy również pomoc prawną pro bono. Kancelaria współpracuje w tym celu z Urzędem Miasta Kędzierzyn-Koźle. Na stronie internetowej Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz stronie internetowej Kancelarii znajduje się grafik dyżurów pełnionych przez radców prawnych i aplikantów radcowskich z naszej Kancelarii oraz współpracujących z naszą Kancelarią. Działamy wspólnie w zakresie udzielania bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców miasta Kędzierzyn-Koźle.

Serdecznie zapraszamy do naszego Oddziału Kancelarii Kaszta & Janikowska Adwokaci i Radcy Prawni w mieście Kędzierzyn-Koźle. Radca prawny, adwokat, mediator służy poradą prawną oraz pomocą w postępowaniach przed sądami wszystkich instancji oraz Sądem Najwyższym.

Kancelaria Kaszta & Janikowska Adwokaci i Radcy Prawni w posiada również Oddziały na terenie województwa opolskiego:

Siedziba – Opole, ul. Juliusza Słowackiego 6/11,

Oddział II – Strzelce Opolskie ul. Powstańców Śląskich 16.