„Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci” – Paulo Coelho

Zawód radcy prawnego podlega ochronie konstytucyjnej i stanowi jedną z podstawowych gwarancji poszanowania prawa. Z uwagi na fakt, że jest to zawód zaufania publicznego, wymaga się od radcy prawnego respektowania ideałów i obowiązków etycznych ukształtowanych w toku jego wykonywania.

Zapotrzebowanie na usługi prawnicze jest coraz większe, a dostępność do nich jest utrudniona zwłaszcza przez kwestie finansowe. Mając na uwadze cel istnienia zawodu radcy prawnego zdecydowałyśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom z tym związanym. Oferujemy pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Świadczymy nieodpłatne porady prawne (po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu wizyty) w ramach własnej działalności oraz angażujemy się w akcje organizowane przez właściwe organizacje. Od 2015 r. współpracujemy z Urzędem Miasta w Kędzierzynie-Koźlu w zakresie udzielania bezpłatnych porad prawnych przez prawników z Kancelarii Radców Prawnych Kaszta & Janikowska s.c. Radcy prawni udzielają bezpłatnych konsultacji na rzecz mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Również w naszym Oddziale w Strzelcach Opolskich w określone dni udzielamy bezpłatnych porad dla mieszkańców Powiatu Strzeleckiego. W szczególności adwokat udziela porad prawnych z zakresu prawa rodzinnego: rozwód, separacja, unieważnienie małżeństwa, alimenty, kontakty z dziećmi, władza rodzicielska nad małoletnimi dziećmi, podział majątku po rozwodzie, ustanie wspólności majątkowej małżeńskiej.

Ponadto adwokaci i radcy prawni z Kancelarii Radców Prawnych Kaszta & Janikowska s.c. udzielają porad prawnych z zakresu prawa cywilnego, prawa karnego, postępowania karnego, prawa wykroczeń, prawa pracy, administracyjnego oraz gospodarczego.

Radcy prawni z Kancelarii mają możliwość i uprawnienia do występowania w postępowaniu karnym w charakterze obrońcy oskarżonego, pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego, pełnomocnika oskarżyciela prywatnego. Prawnicy sporządzają pisma procesowe wszczynające postępowania oraz pisma procesowe w toku postępowania sądowego. Doradzają Klientom na każdym etapie postępowania i radzą, co można zrobić w zaistniałej sytuacji.

Kancelaria Radców Prawnych Kaszta & Janikowska s.c. posiada Oddział Kancelarii w Kędzierzynie-Koźlu oraz w Strzelcach Opolskich. Oddziały znajdują się pod adresem:

Oddział I

Kancelaria Radców Prawnych Kaszta & Janikowska s.c.
ul. Kozielska 67/6
47-200 Kędzierzyn-Koźle

Oddział II

Kancelaria Radców Prawnych Kaszta & Janikowska s.c.
ul. Powstańców Śląskich 16
47-100 Strzelce Opolskie

Istnieje możliwość umówienia bezpłatnej porady prawnej również w siedzibie Kancelarii. Wcześniej należy skontaktować się telefonicznie z radcą prawnym z Kancelarii:
radca prawny Alicja Kaszta – 608 436 324
radca prawny Martyna Janikowska – 792 782 082

W zależności od możliwości finansowych osoby zwracającej się o pomoc (po indywidualnych uzgodnieniach z Klientem) istnieje możliwość późniejszej spłaty zobowiązań, a także rozłożenie ich na raty.

 

Zapraszamy do Siedziby Kancelarii w Opolu, jak również do Oddziałów Kancelarii w Kędzierzynie-Koźlu oraz w Strzelcach Opolskich.

 

Napisz do nas!

 

mail

Skontaktuj się z nami!

kancelaria@kasztajanikowska.pl