Kancelaria

kaszta & janikowska
adwokaci i radcy prawni s.c.

Jesteśmy zespołem doświadczonych prawników. Świadcząc Państwu pomoc prawną realizujemy własne ambicje, co sprawia, że każda sprawa jest dla Nas niezwykle ważna. Świadczymy usługi osobom fizycznym oraz oferujemy obsługę prawą przedsiębiorstwom w sprawach związanych z kompleksowym prowadzeniem działalności gospodarczej.

Występowanie przed sądami i reprezentacja Klienta jest dla nas pasją i zaszczytem. Sednem spraw prowadzonych przez radców prawnych i adwokatów są wystąpienia sądowe. Dają one możliwość prezentowania argumentacji, prowadzenia konfrontacji w celu uzyskania korzystnego efektu dla Klienta.

Odpowiadamy na aktualne potrzeby rynkowe. Radcy prawni z naszej Kancelarii prowadzą sprawy dotyczące kredytów frankowych i obejmują w tym zakresie pomocą „frankowiczów”. Ponadto prowadzą spory z bankami o zapłatę, nieważność umowy.

“Nie zastanawiaj się nad problemem,
myśl o rozwiązaniu.”

Terry Goodman

Nieustannie dokształcamy się dla naszych Klientów. Prawo ulega częstym zmianom. W 2022 r. nastąpiła kompleksowa nowelizacja ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Prowadzimy sprawy nieletnich.

Dodatkowo zmiana procedury karnej, cywilnej w ostatnich latach również spowodowała konieczność wypracowania nowych standardów praktyki.

W celu zapewnienia Państwu pełnej ochrony prawnej współpracujemy ze specjalistami z różnych dziedzin, w tym zwłaszcza adwokatami, rzecznikami patentowymi, zarządcami nieruchomości, doradcami podatkowymi oraz komornikami. Współpracę z Klientem rozpoczynamy zawsze od zrozumienia jego oczekiwań, co pozwala Nam wypracować praktyczne rozwiązania prawne, najlepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta.

Wiemy, że w dzisiejszych czasach liczy się czas, dlatego też zapewniamy możliwość dojazdu do Klienta, a także udzielamy porad prawnych drogą elektroniczną. W tym zakresie pandemia covid-19 wprowadziła rewolucję w prowadzeniu spraw sądowych. Istnieje możliwość prowadzenia spraw na odległość, bez konieczności ustanowienia substytuta. Rozwiązaniem są rozprawy online, które po pandemii zostały wprowadzone na stałe do Kodeksu postępowania cywilnego. Wobec powyższego oraz z uwagi na specyfikę pracy radcy prawnego i adwokata prowadzimy sprawy sądowe na terenie całej Polski.