Wykształcenie

Jestem adwokatem wpisanym na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu. Ukończyłam studia wyższe prawnicze obroną pracy magisterskiej z zakresu postępowania karnego pod kierunkiem prof. dr hab. Z. Kwiatkowskiego. Pracę magisterską sporządziłam z zakresu postępowania karnego oraz prawa karnego materialnego. W trakcie studiów brałam czynny udział w kołach naukowych oraz praktykach studenckich, które odbywały się w sądach, prokuraturach oraz kancelariach radcowskich i adwokackich. Podczas studiów uczestniczyłam w wielu konferencjach naukowych z zakresu prawa karnego oraz prawa medycznego. Brałam udział w szkoleniach z zakresu prawa karnego oraz prawa rodzinnego. W latach 2012 – 2015 odbyłam aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu. Egzamin radcowski złożyłam z wynikiem pozytywnym. Po ośmiu latach prowadzenia działalności jako radca prawny przeniosłam się do adwokatów z uwagi na moją specjalizację, jaką jest przede wszystkim prawo karne, wykroczeń i nieletnich.

Doświadczenie

Przed założeniem własnej kancelarii zdobywałam doświadczenie m.in. jako referent / doradca prawny w organizacjach pozarządowych oraz w organach administracji publicznej oraz wojskowej. Posiadam poświadczenie bezpieczeństwa z dostępem do informacji z klauzulą „poufne”. Do moich obowiązków należała obsługa prawna wskazanych podmiotów, sporządzanie pism procesowych, regulaminów, reprezentacja obsługiwanych podmiotów przed sądami powszechnymi. Prowadziłam szkolenia z zakresu prawa pracy. W trakcie aplikacji pracowałam również w Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów w Opolu oraz Kancelarii Adwokackiej specjalizującej się w prawie rodzinnym oraz karnym. Współpracowałam z wysoko wykwalifikowanymi prawnikami. Zdobyłam bogate doświadczenie zawodowe z indywidualnym podejściem do Klienta. Prowadziłam obsługę prawną przedsiębiorców (w tym również lekarzy), jak i klientów indywidualnych. Współpracując z adwokatami zdobyłam szerokie doświadczenie w zakresie prawa karnego oraz postępowania karnego. W toku aplikacji przygotowywałam się do nowo wprowadzanej nowelizacji Kodeksu karnego oraz Kodeksu postępowania karnego, umożliwiającej radcom prawnym występowanie w procesie karnym w charakterze obrońcy oskarżonego. Współpracując z lekarzami zdobyłam szerokie doświadczenie z wąskiej dziedziny prawa jaką jest prawo medyczne. Jako adwokat mam uprawnienia do występowania w postępowaniu karnym w charakterze obrońcy oskarżonego, pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego, pełnomocnika oskarżyciela prywatnego, obrońcy w sprawach o wykroczenia.

Wykonuję działalność w siedzibie Kancelarii w Opolu, jak również w Oddziale Kancelarii w Kędzierzynie-Koźlu oraz w Strzelcach Opolskich. Od 2018 r. został otwarty Oddział Kancelarii w Kędzierzynie-Koźlu pod adresem – ul. Kozielska 67/6, Kędzierzyn-Koźle, a od 2019 r. Oddział Kancelarii w Strzelcach Opolskich pod adresem – ul. Powstańców Śląskich 16, Strzelce Opolskie. Zainteresowane osoby z okolic Kędzierzyna-Koźla oraz Strzelec Opolskich serdecznie zapraszam.

Piotr PAZIO
Piotr PAZIO
2022-03-22
Roksana Czerniak
Roksana Czerniak
2022-02-13
Anna Zieleniewska
Anna Zieleniewska
2021-10-28
Adrian K.
Adrian K.
2021-05-01
Adrian P
Adrian P
2021-04-29
Paweł Skibicki
Paweł Skibicki
2020-11-23
Kris Nowack
Kris Nowack
2020-11-13
Najlepsza kancelaria w mieście
Rafał
Rafał
2020-10-28
Bardzo profesjonalna kancelaria z ogromną wiedzą prawnicza. Polecam
Mano
Mano
2019-09-13
Marcus
Marcus
2018-12-13

Osiągnięcia

Specjalizuję się w obsłudze procesów sądowych – cywilnych (w tym również rodzinnych i medycznych), karnych (obrona oskarżonego, reprezentacja pokrzywdzonego w procesie karnym – pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego, pełnomocnika oskarżyciela prywatnego). Moim zainteresowaniem cieszą się sprawy z dziedziny prawa medycznego, karnego i prawa rodzinnego – w tym właśnie kierunku świadczę moje usługi. Występuję w charakterze obrońcy w sprawach karnych, sprawach o wykroczenia, w postępowaniu w sprawach nieletnich, jak również w sprawach karnych związanych z przestępczością gospodarczą. Świadczę pomoc prawną w zakresie prawa rodzinnego – w szczególności – rozwód, separacja, alimenty, kontakty z dziećmi, władza rodzicielska nad dziećmi, zagrożenie nakazem zapłaty za nierealizowanie kontaktów z dziećmi, ustalenie/zaprzeczenie ojcostwa. Władam językiem niemieckim.

Po godzinach

W wolnym czasie staram się wyciszyć, posłuchać muzyki oraz przeczytać dobrą książkę. Interesuję się psychologią rodziny i dietetyką.

 

mail

Skontaktuj się z nami!

kancelaria@kasztajanikowska.pl