Radca Prawny Alicja Kaszta


Wykształcenie

Jestem radcą prawnym wpisanym na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu. Ukończyłam studia wyższe prawnicze. Aplikację radcowską odbywałam w renomowanych kancelariach radcowskich oraz adwokackich. W toku aplikacji brałam udział w praktykach i szkoleniach zawodowych w szczególności z zakresu prawa karnego oraz prawa medycznego.

Doświadczenie

Przed założeniem własnej kancelarii zdobywałam doświadczenie m.in. jako referent prawny w fundacji oraz w organach administracji wojskowej. W trakcie aplikacji pracowałam również w Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów w Opolu oraz Kancelarii Adwokackiej. Zdobyłam bogate doświadczenie zawodowe z indywidualnym podejściem do każdego Klienta. Prowadziłam obsługę prawną przedsiębiorców (w tym również lekarzy), jak i klientów indywidualnych.

Osiągnięcia

Posiadam poświadczenie bezpieczeństwa z dostępem do informacji z klauzulą “poufne”. Moim zainteresowaniem cieszą się sprawy z dziedziny prawa medycznego i w tym kierunku świadczę moje usługi – zarówno dla lekarzy jak i dla pacjentów. Występuję w charakterze obrońcy w sprawach karnych, sprawach o wykroczenia, w postępowaniu w sprawach nieletnich, jak również w sprawach karnych związanych z przestępczością gospodarczą. Władam językiem niemieckim.

Po godzinach

W wolnym czasie staram się wyciszyć, posłuchać muzyki oraz przeczytać dobrą książkę. Interesuję się psychologią i dietetyką.

Radca Prawny Martyna Janikowska


Wykształcenie

Od 2012 roku jestem związana z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Opolu, gdzie po pozytywnie zdanym egzaminie państwowym uzyskałam wpis na listę radców prawnych. Posiadam wyższe wykształcenie prawnicze. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe “Unia gospodarczo-walutowa (Strefa EURO)” współorganizowane z NBP oraz studia techniczne – Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, uzyskując tym samym tytuł inżyniera.

Doświadczenie

Przed założeniem własnej działalności przez wiele lat zdobywałam doświadczenie w prężnie rozwijających się kancelariach radców prawnych i adwokatów. Mam duże doświadczenie w obsłudze klienta, organizacji pracy własnej i zespołu współpracowników. W kręgu moich zainteresowań znajduje się przede wszystkim prawo rodzinne, gdzie do każdej sprawy podchodzę w sposób indywidualny. W swojej pracy zajmuję się również prawem pracy oraz prawem gospodarczym.

Osiągnięcia

Ukończyłam szereg kursów językowych, w tym m.in. kurs Business English i zarządzanie doskonałe oraz kursy języka niemieckiego. Odbyłam szkolenia w Wyższej Szkole Policyjnej w Szczytnie oraz w Szkole Policyjnej w Pile. Należę do Klubu Absolwentów Helsińskiej Szkoły Praw Człowieka, gdyż ukończyłam kurs ‘Prawa i wolności człowieka i obywatela’ współorganizowany przez Fundację im. Stefana Batorego w Warszawie.

Po godzinach

Jestem miłośnikiem sportu w każdej postaci – rower, rolki, basen…. Wszystko jedno, gdyż jedno jest pewne – sport to zdrowie!

Mediator Alicja Kunicka


Wykształcenie

Pełnię funkcję mediatora pozasądowego i sądowego wpisanego na listę mediatorów stałych przy Sądzie Okręgowym w Opolu. Ukończyłam studia prawnicze na Uniwersytecie Opolskim. Studiowałam również administrację na Uniwersytecie Opolskim oraz ukończyłam szkołę podyplomową z zakresu przygotowania pedagogicznego w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu.

Doświadczenie

Od 2012 r. praktykowałam w prestiżowych Kancelariach Prawnych na terenie miasta Opola. W toku prowadzonej praktyki brałam udział w licznych szkoleniach i spotkaniach ekspertów. W 2015 r. założyłam własną Kancelarię Prawną i Mediacyjną oraz rozpoczęłam tworzenie od podstaw zespołu ekspertów z szeroko pojętej dziedziny prawa.

Osiągnięcia

Jestem aktywnym szkoleniowcem, z doświadczeniem w organizowaniu i prowadzeniu spotkań z przedsiębiorcami, pracownikami i studentami. Jako prawnik i mediator specjalizuję się w postępowaniach cywilnych – w tym w postępowaniach rodzinnych, gospodarczych, pracowniczych i windykacji należności. Moje poglądy prawne ukierunkowane są na alternatywne rozwiązania sporów.

Po godzinach

W wolnym czasie oddaje się pasji do gotowania i podróży. Nic tak nie poprawia nastroju jak spontaniczna wyprawa w dalsze lub bliższe miejsca na mapie.

mgr Tobiasz Gajda


Wykształcenie

Jestem doktorantem nauk prawnych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłem studia wyższe prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Doświadczenie

Od czasów studenckich zdobywałem doświadczenie z zakresu obsługi klientów indywidualnych i korporacyjnych w kancelariach na terenie Opola. Byłem wieloletnim wolontariuszem Kliniki Prawa UO koordynującej świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej przez studentów pod nadzorem pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Osiągnięcia

Począwszy od czasów studenckich zajmuję się badaniem tematyki prawa nowych technologii, cyfryzacji wymiaru sprawiedliwości i ochrony danych osobowych. Byłem prelegentem na wielu konferencjach naukowych o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Jestem również autorem kilku publikacji naukowych z tematyki będącej w obszarze moich zainteresowań naukowych.

Po godzinach

W lecie jeżdżę na rowerze oraz uprawiam wspinaczkę wysokogórską, natomiast zimą zajmuję się szczegółowym planowaniem wypraw na kolejny sezon.

mail

Skontaktuj się z nami!

kancelaria@kasztajanikowska.pl